מאמרים

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

שיווק עצמי דרך קורות חיים

שיווק עצמי דרך קורות חיים

אני מאמין ויכול להוכיח זאת באין ספור דוגמאות שחלק משמעותי בתכנון – כתיבה!
ללא ספק העוצמה שיש במילה הכתובה לעומת המילה הנאמרת, שונה לחלוטין, עוצמה הרבה יותר חזקה במילה הכתובה.

קרא עוד

שיווק עצמי לאחר הקבלה לעבודה

שיווק עצמי לאחר הקבלה לעבודה

התקבלתם לעבודה חדשה בשעה טובה. עכשיו מתחילה העבודה האמיתית. חלק בלתי נפרד מההצלחה בתפקיד – הוא השיווק העצמי.
גם אם תהיו מנהלים או עובדים הכי מקצועיים שאפשר ולא תעשו שיווק עצמי בארגון, אתם תהיו בסכנה!

קרא עוד

טיפים חשובים כאשר מחפשים עבודה

טיפים חשובים כאשר מחפשים עבודה

 טיפים חשובים כאשר מחפשים עבודה 

בשוק העבודה העכשווי, עובד שכיר מחליף עבודה אחת לשלוש שנים,

ועליו לעבור סדרה של ראיונות עבודה בחברות שונות.

בעוד שבכל העולם כבר ירדו מהעניין של המבחנים

(לכולם ידוע שהמהימנות והתקפות של המבחנים ירודה ביותר: כ- 20% בלבד!)

במציאות הישראלית מתפתחת לה תעשיית המבחנים במכוני אבחון.

קרא עוד

איך ליצור קורות חיים עם מיתוג אישי?

איך ליצור קורות חיים עם מיתוג אישי?

נכון, מי שבאמת רוצה למצוא עבודה - ימצא. כולם מדברים כל העת על מספר המתמודדים ההולך וגדל על כל משרה פנויה. מי שרוצה למצוא עבודה באמת, וכדי למצוא משרה עושה את כל מה שנדרש לכך, אכן יימצא לעצמו משרה. קראו את המאמר הבא למידע אודות חשיבות המיתוג האישי בקורות החיים שלכם

קרא עוד

קורות חיים של מנכ

קורות חיים של מנכ"ל

בעל חברה המבקש לאייש את תפקיד המנכ"ל מוכן להשקיע מאמצים רבים בגיוס מועמד ראוי, לאחר תהליך ארוך של מיון, סינון, בחינות וקבלת המלצות. אולם המרכיב הראשון, שיאפשר את תחילת התהליך הנ"ל הוא כתיבה ועריכה של קורות חיים, אשר יידעו להעביר באופן המדויק, התמציתי והברור את האיכויות, הכישורים וסגנון הניהול האישי. לאילו מאפיינים יש להתייחס בכתיבת קורות חיים של מנכ"ל? 

קרא עוד

לכתוב קורות חיים להשתלבות בתעשיית ההייטק

לכתוב קורות חיים להשתלבות בתעשיית ההייטק

אם יש תחום בעידן המודרני שבו יש ביקוש ועניין רב זה כמובן תחום ההייטק, כי המחשבים והטכנולוגיה מניעים את העולם שלנו כבר שנים רבות. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם למדתם את הנושא הזה ומדוע אתם רוצים להתחיל לעבוד בתחום, אך הדבר החשוב ביותר להבין הוא שאתם לא לבד.

קרא עוד

טיפים לכתיבת קורות חיים לבכירים

טיפים לכתיבת קורות חיים לבכירים

מנהלים בכירים יודעים, שאחת הדרכים היותר אפקטיביות לקידום היא באמצעות מעבר בין משרה למשרה. אך יחד עם זאת, בדרגות בכירות קיימת חשיבות גבוהה לשמירת הדיסקרטיות ולא פחות חשוב מכך מלאכת צמצום קורות החיים לכדי מסמך קצר, מזוקק וממצה, היא זו שתקרב אותם למשרה הנחשקת.

קרא עוד

האם כדאי להעסיק מנהלים בכירים באאוטסורסינג?

האם כדאי להעסיק מנהלים בכירים באאוטסורסינג?

יש שורה ארוכה של יתרונות וחסרונות המלווים העסקת מנהלים בכירים בשיטה של מיקור חוץ. על מנת לבצע סקירה אפקטיבית של תכונות מן הסוג הזה, כדאי קודם כל להסביר מהו מיקור חוץ. באופן עקרוני מדובר על שיטת העסקה בה הארגון מעביר פעילויות שאינן נמצאות בבסיסו לידי קבלן חיצוני. 

קרא עוד

טיפים לכתיבת קובץ קורות חיים באנגלית

טיפים לכתיבת קובץ קורות חיים באנגלית

למרות ההצלחה היחסית שלנו בשוק הבינלאומי, תמיד נזכור כי אנחנו מדינה קטנה עם סיכויים יחסית קטנים לכל אחד, לזכות להצלחה כבירה ולכבוש פסגות. לכן, בשביל בכירים רבים בחברות שונות, דומה שהשוק הינו קטן מדי והם נאלצים לנדוד ולחפש מקום עבודה אחר, מקום עבודה מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

קרא עוד

כתיבת קורות חיים לצורך רילוקישיין

כתיבה של קורות חיים זו בדרך כלל משימה לא פשוטה בעבור אנשים רבים. ניתן להחשיב את המשימה הזו ככזו שגורמת לנו להתחבטויות רבות במיוחד.

 

 

קרא עוד

מהם מקצועות הבכירים המבוקשים ביותר במשק?

בכירים המעוניינים במשרה מבוקשת צריכים להציע שילוב בין יכולת אישית, ידע תיאורטי וניסיון. מנגד, מקצועות הבכירים המבוקשים מציעים תגמול גבוה ותנאים מועדפים. השאלה היא אילו מקצועות נכללים ברשימה המבוקשת ומה מאפיין אותם.

קרא עוד

קורות חיים כ"דף מוצר" - מאמר מבוא

בתקופה הנוכחית, מחפשי עבודה נתקלים במציאות של מאות מתמודדים איכותיים על כל משרה מוצעת. בעקבות עודף היצע של מועמדים, תהליך קבלה לעבודה הופך להיות יותר ויותר קשה, ודורש מהמועמד רכישת מיומנות ומקצועיות בהתמודדות. 

קרא עוד

איך לנצח בראיון עבודה?

איך לנצח בראיון עבודה?

נכנסת לראיון, שמור על הקשבה! אל תכנס לדברי המראיין. כשהמראיין מדבר הוא נותן לך אינפורמציה. אינפורמציה זה כוח, יכול להיות שתוכל לעשות שימוש במהלך הראיון באינפורמציה שקיבלת. כשהמראיין מדבר, הוא מוכר לך את התפקיד. מכירים את הפתגם? "צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אחרים".

קרא עוד

האם מקצוע חשבות שכר מתאים לך?

האם מקצוע חשבות שכר מתאים לך?

חשב השכר הוא אחת הדמויות הדומיננטיות והחשובות בחברות רבות בגדלים בינוניים עד גדולים, כשהוא למעשה הכרחי בכל חברה שמעסיקה כמות מסוימת של שכירים. זאת משום שתפקידו של חשב שכר מאגד תחת תחום אחריותו את הנושא החשוב ביותר לכל עובד ועובד – המשכורת החודשית.

קרא עוד

שיווק עצמי בקו

שיווק עצמי בקו"ח, איך לעשות את זה נכון?

כאשר היום הזה מגיע, מחפשי העבודה שולחים קורות חיים לעוד ועוד מודעות, ולמרבה הדאגה אינם מקבלים כל תשובה. ככל שהתהליך מתמשך המתח והדאגה גוברים, עד למצב שבו מתפשרים ושולחים קורות חיים לתפקידים פחות מתאימים

קרא עוד

קורות חיים לגרפיקאי - לא כמו כולם

תחום הגרפיקה הוא תחום ייחודי, מעבר לידע הטכני בתפעול תוכנות גרפיות, מעסיקים רבים מצפים מגרפיקאי לנשום ולחיות עיצוב גם בחיי היום יום. קורות החיים הנשלחים למשרות של עיצוב גרפי יכולים להיות על פי תבנית קבועה של כתב שחור על דף לבן בפונט רגיל, או להוות כרטיס ביקור לראייה יצירתית וליכולות גרפיות.

קרא עוד

איך להתכונן לראיון עבודה עם פוליגרף?

מצאתם לאחרונה הצעה משרה מעניינת ואף משתלמת למדי ואתם קבעתם ראיון עבודה. עם זאת, בשיחה עם אגף משאבי האנוש הובא לידיעתכם כי תצטרכו לחתום על מסמך שמאשר את העובדה שאתם תצטרכו לעבור בדיקת פוליגרף בעת הריאיון. 

 

 

 

קרא עוד

כתיבה שיווקית של קורות חיים

מיד לפני שנציג את השיטות שיכולו לחולל פלאים בדרך בה תתחילו להתראיין בקרוב, חשוב קודם לחשוף את המסלול לבחירת המשרה המיועדת משלב כתיבת קורות חיים ועד לראיון הטלפוני רגע לפני הפגישה.

קרא עוד

כיצד להפיץ את קורות החיים שלי

אנשים רבים מחפשים אחר העבודה הנחשקת שחלמו עליה במשך כל חייהם. העבודה בה יקבלו שכר גבוה לצד תנאי העסקה הוגנים ונוחים למדי, ביחד עם חיי חברה טובים ואנשים שכיף לעבוד איתם. אין ספק שמדובר פה בלא מעט דרישות שאנשים רבים נוטים להעלות, אך דעו לכם שכיום הכל אפשרי. אם רק תחפשו מספיק את העבודה שהכי מתאימה לכם, אנו בטוחים שתוכלו למצוא את העבודה הזו שתמיד חלמתם עליה. 

 

 

קרא עוד

חוק מסירת תשובה לאחר ראיון עבודה

שוק העבודה התחרותי בארץ יצר מצב בו מועמדים רבים מתחרים על כל משרה שמפורסמת. מעסיקים רבים מזמנים מספר מועמדים פוטנציאליים לראיון, ולבסוף בוחרים במועמד המתאים ביותר. התהליך עשוי לארוך ימים ספורים, או אף חודשים, ובינתיים המועמדים עשויים לעזוב עבודה נוכחית, או להפסיק את תהליך חיפוש העבודה מתוך הנחה שיתקבלו למשרה זו.

קרא עוד

ראיון עבודה לבכירים - איך מתכוננים לזה?

משרות בכירות כוללות מעבר לתלוש שכר מכובד גם אפשרות להתפתחות בתחום בו אתם עוסקים בעתיד. משרות בכירות בחברות מובילות יכולות להיות אבני דרך משמעותיות בקריירה שלכם, ולכן חשוב להתכונן היטב לפני ראיון העבודה בארגון אליו זומנתם.

קרא עוד

איך לעבור ביעילות על קורות החיים?

כתיבת קורות חיים היא דבר שצריך להתבצע בצורה נבונה ותוך השקעת מחשבה אך מהצד השני – גם למגייס העובדים יש עבודה לא פשוטה ועליו לעבור על קורות חיים רבים וללקט את המועמדים שנראים לו מתאימים.

קרא עוד

"אני בין ממליצים כרגע..."

חיפוש עבודה היא עבודה בפני עצמה, עד שלא עוברים את זה לא מבינים עד כמה זה נכון. במיוחד בימנו כשכל שנה "ממציאים" עבודות חדשות שמקשות על התמצאות בשוק העבודה.

קרא עוד

הקשר בין השכלה לבין תעסוקה

למען האמת, פעמים רבות אפילו כלל לא חשוב מהו המקצוע אותו אתם לומדים אלא הדבר המשמעותי ביותר הוא עצם הלימוד. נכון, אם הנכם מעוניינים לעבוד בתפקיד דוגמת מתכנת או מהנדס חשמל, אין בכלל ספק שעליכם יהיה ללמוד מדעי המחשב, הנדסת תוכנה או הנדסת חשמל, אחרת לא תוכלו להתקבל אל התפקיד.

 

 

קרא עוד

כיצד לפתח את כישורי הניהול שלי?

הדרך הטובה ביותר ולמעשה גם היחידה, היא באמצעות קורות החיים. קובץ קורות החיים הוא כרטיס הכניסה של המנהל לתפקיד מאחר ולא משנה כמה מדובר באדם מרשים, מנהל מקצועי ומיומן ואיש בעל ערכים ודרך ארץ, ללא קורות חיים מתאימים אף מעסיק לא יתייחס אליו ברצינות וסביר להניח שאף יבטל את מועמדותו ולא יזמן אותו כלל לראיון.

 

 

קרא עוד

חיפוש עובדים - האם אכן מדובר בתהליך מייגע כל-כך?

תהליך חיפוש עובדים נתפס באופן תדיר כתהליך מייגע וארוך הדורש מהאחראים עליו (מחלקת משאבי אנוש, מנהל או בעל עסק) זמן יקר, סובלנות וסבלנות רבים. 

קרא עוד

כל מעסיק, בכל חברה, ישאף להשיג בדיוק את אותו דבר כמו עמיתו כשהשאיפה הזאת היא לבחור את המועמד המתאים ביותר לתפקיד ואת זה שהכי הרשים אותו, כמובן תוך כדי התחשבות במשאבי החברה, שהרי לשכור לתפקיד אדם שהינו בעל הכשרת-יתר לתפקיד בסכום שהוא הרבה יותר גבוה ממה שהחברה יכולה לשלם יהיה בלתי אפקטיבי. 

 

 

קרא עוד

 מי בודק את קורות החיים שלי?

חשבתם פעם איזה מסלול עשו קורות החיים שלכם לפני שהתקבלתם לעבודה? אם אתם מחפשים עבודה ועוד לא יצא לכם להבין איזה מסלול עוברים קורות החיים, זה הזמן לחשוב על כך. קורות החיים יכולות להשפיע בצורה משמעותית על הקבלה לעבודה וישנה חשיבות רבה לעריכתם כראוי. כמובן, בנוסף לעריכה טובה מומלץ גם למצוא את הגורמים הנכונים שיסייעו להבאתם למקום הרלוונטי, אך ללא הבנה איזה מסלול המסמך שנראה כל כך פשוט עושה, קשה מאד להתקבל לעבודה.

 

 

 

קרא עוד

כיצד ל"מתג" את עצמך בשוק העבודה

עובד צעיר וחסר ניסיון, ככל הנראה בטרם הוא מתחיל בשליחת קורות חייו למעסיקים שונים, עדיין לא מודע למה שמתחולל בשוק העבודה. 

 

קרא עוד

מבחני מיון לעבודה כמו בעולם הספורט

לצורך המחשה של מהות חיפוש העבודה החלטתי לתת דימוי אחד מעולם הספורט. האנלוגיה בין עולם הספורט לחיפוש העבודה לא ברורה מאליה. ישנם אמנם מרכיבים דומים: הישגיות, מיומנות, אימון, מתמודדים, מגרש, כללי משחק, כדור (בד"כ), יציע קהל ואפילו שיפוט.

קרא עוד

כתיבת קורות חיים - אפשרויות ביצוע שונות

יש כמה דרכים לכתוב מסמך קורות חיים. הדרך הנפוצה ביותר היא לקחת תבנית מסמך קורות חיים ולהכניס לתוכה נתונים שידועים לכותב על עצמו. היתרון הבולט בשיטה, אין עלות כספית לביצוע. החיסרון הבולט בדרך זאת, אין אפשרות להעריך את איכות המסמך ואת היעילות והאפקטיביות שלו.

קרא עוד

קורות חיים הם המפתח לקריירה בכל תחום

כדי להתקבל לעבודה צריך לשלוח קורות חיים שירשימו את אנשי כוח האדם בחברה המציעה את העבודה. 

 

קרא עוד

אימון מנהלים והנחיית קבוצות

חברות רבות מחפשות דרכים להתייעלות ושיפור הביצועים שלהן. בשוק ניתן להיחשף ללא מעט רעיונות אשר מטרתן לשפר את התפקוד של החברה שלכם, אך חשוב לדעת שישנם רעיונות בעלי ערך גבוה, ולעומת זאת, תוכלו להיתקל ברעיונות שלא יטיבו במיוחד עם הפעילות העסקית שלכם.

 

קרא עוד


למי מתאים לעבור קורס הכשרת יועצים עסקיים?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על יועצים עסקיים אשר עובדים עם חברות וגופים בסדרי גודל שונים וכן על מסלולים של קורס הכשרת יועצים עסקיים. קורסים אלו נפתחים הן במסגרות אקדמיות וחוץ אקדמיות.

קרא עוד

מאמנת אישית לחיים

אימון אישי, הינו תהליך מאתגר שיכול להפוך לחוויה לכל אדם. מטרת האימון האישי, למעשה לפקוח את עיניו של המטופל ולהראות לו כיצד ניתן להגשים חלומות ולהתגבר על כל מכשול בחיים. 

קרא עוד

כתיבת קורות חיים במתודולוגיה הנכונה

כדי לכתוב "דף מוצר" מקצועי, יש לבצע תחקיר על המוצר. כדי לכתוב מסמך קורות חיים מקצועי יש לבצע תחקיר על המועמד. רצוי שהתחקיר יתבצע על ידי בעל מקצוע. אם לא על ידי בעל מקצוע, כדאי שהתחקיר יבוצע על ידי אדם שאינו מכיר אישית את המועמד.

קרא עוד

COACHING - אימון אישי וניהולי

שואף? תאמין בעצמך...  תגשים!

קרא עוד

מהו ראיון עבודה מוצלח

מהו ראיון עבודה מוצלח

ראיון עבודה כחלק מתהליך קבלה לעבודה או התמודדות על משרה חדשה נתפס אצל חלק מאיתנו כהצגה שאפשר ליהנות ממנה ואצל חלק אחר מאיתנו כעונש שעלינו לשאת כדי להתקבל למקום עבודה חדש.

קרא עוד

איזה נסיון מקצועי נדרש כדי להיות מנהל חשבונות בכיר

תעודת מנהל חשבונות בישראל מתקבלת על ידי משרד התמ"ת, אשר מעניק את התעודה המיוחלת לאחר מבחן הסמכה אותו יש לעבור. במסגרת הלימודים של כל אדם שיבחר לפנות אל התחום הוא יוכל להשתתף במספר רב של קורסים ביניהם כיצד לבצע רישום בספרי חשבונות, כיצד לעבוד מול תוכנות הנהלת חשבונות דוגמת חשבשבת, איך כותבים דו"ח רווח והפסד, איך ממלאים תלושי שכר, מהם מאזני בוחן ועוד.

 

 

קרא עוד

מתעניין בתחום הצבאי?

מעוניין לייצג חיילים, קצינים ואנשי קבע ולהתמודד מול המערכת הצבאית הנוקשה? במאמר הבא מסביר עורך דין צבאי מקצועי אשר פועל בתחום שנים רבות על השלבים השונים שיסייעו לך - עורך דין מתחיל, לסלול את דרכך בכדי שתוכל לעסוק בתחום הצבאי. 

 

קרא עוד

עורך דין פלילי - איך להתכונן לראיון עבודה?

מזל טוב! סיימת את החלק הראשון של הלימודים שלך וכעת את/ה מחפש/ת סטז׳ בו תוכל/י לצבור את הניסיון הדרוש בהיותך הופך/ת להיות עורך/ת דין פלילי/ת. 

 

קרא עוד

הצעות עבודה לבכירים

אך אם אפשר לציין משרות אליהן אף קשה יותר להגיע, הן דווקא משרות הבכירים. בניגוד להצעות העבודה לעובדים מן השורה שאף על פי שקשה מאוד עבורם למצוא את העבודה הרלוונטית, עדיין ניתן לראות הצעות לא מעטות, הצעות עבודה לבכירים הן כאלה אותן כמעט ולא ניתן לראות ולכן, גם כאשר כבר אפשר למצוא עבודה כזאת, יהיה קשה מאוד להתקבל אליה. 

 

 

קרא עוד