הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

אני מכיר אנשים שהתקבלו למשרה ללא מסמך קורות חיים, אני לא מכיר אנשים שהתקבלו למשרה ללא ראיון עבודה.

לכן דרוש והכרחי תהליך מקצועי ואיכותי של הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי. כשמנהל בכיר מחליט לשפר את מעמדו, לעבור לחברה אחרת, עליו לעבור ראיון עבודה ואולי אפילו סדרה של ראיונות עבודה באותה חברה. כולם מכירים את שיטת "ניסוי ותהייה". כל מתמודד למשרה ניהולית, יכול לנסות את מזלו, לסמוך על כישוריו וקשריו ולהתמודד על משרה נחשקת ללא כל הכנה. הבעיה העיקרית בשיטה הזאת, המועמד יכול לשלם מחיר יקר, אפילו יקר מידי.

אתן דוגמה שיכולה להסביר הכל: הגיע אלי לקוח, נושא משרה בכירה בארגון, מנהל כספים, רואה חשבון. להלן הסיפור שלו:

חבר יצר עבורי קשר לגבי תפקיד בכיר בסניף ישראלי של חברה גלובלית נחשקת. זומנתי לראיון, התראיינתי, ויצאתי בהרגשה שהיה ראיון מעולה. האווירה היתה טובה ונינוחה, עניתי על כל השאלות עליהן נשאלתי. לא היה לי ספק שעברתי את הריאיון, לתדהמתי, למחרת קיבלתי הודעה בסגנון: אנו מאחלים לך הצלחה בהמשך דרכך... הלקוח הבין שיש משהו בהתנהלות שלו, לפחות דבר אחד שמנע ממנו לעבור את הריאיון, ולכן פנה אלי בהמלצת חבר.

נכנסנו לתהליך הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי, כיצד לעבור ראיונות עבודה לבכירים, כשהגענו לסוף הפגישה האחרונה, תגובתו של הלקוח היתה: לא היה מוקש אחד שהצלחתי לנטרל באותו ריאיון עבודה, כל מוקש שהיה בדרך, דרכתי עליו והתפוצצתי.

מה ניתן ללמוד מאותו מקרה ומעוד הרבה מקרים דומים?

אין טעם לפעול בשיטת "ניסוי ותהייה". ככל שנמצאים יותר גבוה בפירמידה, נהיה שם יותר צפוף ויותר קשה. הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי, היא אופציה שלא כדאי לוותר עליה.ככל שתרשים יותר בראיון, תצליח לגרום למראיין להתחבר לסיפור שלך, תהיה שווה – הרבה יותר! המראיין לא ירצה לוותר עליך, והחברה תרצה לשלם לך סכום הגון כדי שתיקח את התפקיד. לא תהיה שאלה שלא תדע להתמודד איתה בצורה המשכנעת ביותר.

במכון ישראלי לבכירים, פותחה שיטה המבוססת על מתודולוגיה מצוינות אישית בסביבה ארגונית. מזה 15 שנה (משנת 2002) השיטה מוכיחה עצמה כשיטה המספקת תוצאות ובמהירות. בד"כ, באחוזי הצלחה מאוד גבוהים, תוך שלושה חודשים מתחילת תהליך האימון, הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי, הלקוח עם הצעת עבודה.

הבונוס הגדול מהתהליך, מעבר להכנה לראיונות עבודה, המתאמן מקבל כלים המסייעים לו בכל תחום בחיים! כמובן גם לאחר שהתקבל למשרה החדשה. התוצאות נראות ומורגשות בשטח, כך שהרווח מתהליך ההכנה לתפקיד ניהולי, הוא ענק! מצד אחד התהליך מאוד ממוקד להצלחה בראיונות עבודה לתפקידים בכירים,מצד שני, תהליך הכנה לתפקיד ניהולי, עם אפקט השפעה לטווח ארוך.

לאיזה תפקידים ולאילו תחומים תהליך הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי מתאים?

תהליך הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי מתאים למשרות ניהול בכיר, ניהול ביניים, ניהול טכנולוגי/טכני, ניהול לוגיסטי, ניהול שיווק, ניהול מכירות, ניהול כספים, ניהול כללי. התהליך מתאים גם למשרות בכירות במגזר הציבורי/ממשלתי. במגזר הציבורי/ממשלתי המועמד בד"כ מתמודד במכרז. שיטת המיון במכרזים היא באמצעות ועדת איתור/מיון.

כדי לעבור ועדת איתור/מיון נדרשת מיומנות המועמד נמצא במצב של "אחד מול רבים". הריאיון קצר ביותר ובמהלך מספר דקות עליו להרשים 6-8 מראיינים בו-זמנית. מניסיוני העשיר יש מספר לא מבוטל של מקרים, למרות שהמכרז היה "תפור" המתאמנים שלי זכו במכרז. היו מקרים שלא זכו, הגיעו לשלב הסופי, והרווח שלהם היה גדול! קיבלו פרסום והכרה וכתוצאה מההישג קיבלו הצעות עבודה לא פחות טובות!

לסיכום, תהליך הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי הוא תהליך משתלם ביותר, עם החזר השקעה מעולה. השיטה עובדת, ההנאה כפולה: פעם אחת נהנים מהתהליך עצמו ופעם נוספת ומתמשכת, לאחר התהליך, מהתוצאה.

הכנה לראיון עבודה לתפקיד ניהולי