קורות חיים של מנכ"ל

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

קורות חיים של מנכ"ל

בעל חברה, המבקש לאייש את תפקיד המנכ"ל מוכן להשקיע מאמצים רבים בגיוס מועמד ראוי, לאחר תהליך ארוך של מיון, סינון, בחינות וקבלת המלצות.

אולם המרכיב הראשון, שיאפשר את תחילת התהליך הנ"ל הוא כתיבה ועריכה של קורות חיים, אשר יידעו להעביר באופן המדויק, התמציתי והברור את האיכויות, הכישורים וסגנון הניהול האישי.

לאילו מאפיינים יש להתייחס בכתיבת קורות חיים של מנכ"ל

אורך קורות החיים- אם, בשעה טובה, הגיע הזמן להתמודד לתפקיד בכיר, כמנהל כללי של חברה, רוב הסיכויים, שכבר צברת ניסיון רב בתפקידים רבים לאורך תקופה ארוכה. 

האתגר האמתי, הוא "להוציא את המוץ מן התבן", לדעת לזקק את התכונות הרלוונטיות לביצוע תפקיד המנכ"ל ולהבליט אותן.

יצירת קו מנחה- כתיבת קורות חיים למנכ"ל היא אומנות, הנמשלת לשזירת חוט השני, אשר יוצר קישור בין תפקידי הקריירה השונים. זה לא מן הנמנע, שחלק מהתפקידים, שביצעת היו תפעוליים, או בעלי אוריינטציה שירותית, והאתגר הוא למנף אותם כחלק מנקודות החוזק שלך, ולהבליט בהם את יכולת ההתמודדות עם האתגרים השונים, העצמאות, שנדרשה ממך בביצוע משימות, והשינויים, שהובלת בכל זירה, שנקלעת אליה.

הפרופיל המתאים- פעמים רבות, שואלים אותי, האם יש איזושהי נוסחת קסם, שקובעת מהו הפרופיל האישי של המנכ"ל הנכון. למעשה, אין פרופיל נכון, אידיאלי, או פרופיל ג'וקר, כפי שמכונה בעגה המקצועית. יש את הפרופיל המתאים. הפרופיל, אשר מאגד בתוכו איכויות אישיותיות, ניסיון רלוונטי מקצועי ואישי, וכמובן, התאמה לאופי הארגון.

מהן ההכנות לכתיבת קורות חיים של מנכ"ל?

כאמור, וכהמשך ישיר לסעיפים הקודמים, כתיבת קורות חיים למנכ"ל דורשת הכרה של סביבת העבודה העתידית, שבה הוא עתיד לנהל. 

בין אם מדובר על התעשייה, המתחרים, הסביבה העסקית והאתגרים, הצפויים לו בהתאם למסקנות.

לאחר הבנת סביבת המאקרו, נדרש מחקר על סביבת המיקרו, מאפייני החברה, בה הוא מעוניין להשתלב, סגנון הניהול, המבנה המנהלתי, סגנון ואופי העבודה היום יומי. 

רק לאחר הכרת שני המרכיבים החשובים הללו, ניתן ליצור פרופיל מתאים ברמת הפרט, להתמקד בנקודות החוזק ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

דוגמא הממחישה את התאמת קורות החיים לתפקיד

חברת סטארט אפ חדשה מציעה משרת מנכ"ל. 

החברה פועלת בסביבה דינאמית, בזירה הבינלאומית, מתאפיינת בעיקר בעבודה עם פרילנסרים, העובדים מכל מקום בעולם, ובעלת אופי נונשלנטי ושעות עבודה, המתפרסות לאורך כל היום. 

במידה והמתמודד לתפקיד הוא בעל משפחה, אשר נדרש לשעות עבודה מסודרות ושגרה מוגדרת, עלול לעלות קושי לתקשר "גמישות". 

כל עוד תנאי המשרה מתאימים, וניכר שלמעומד יש ניסיון ב"עבודה מרחוק", ניתן להבליט זאת ולהציג יכולת עבודה וניהול עצמאיים, וכיצד הגמישות התפעולית, ממרחב וזמן, מאפשרת לבצע את התפקיד אף טוב יותר.

פעמים רבות, על מנת להדק את התוצאה, נדרשת עין נוספת, אשר רואה את התמונה באופן אובייקטיבי, ותסייע ליצור עבורך את המסמך הנכון, שיביא לך את המשרה הנחשקת.

מאמרים