למה להשקיע בקורות חיים?

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

קורות חיים הם כרטיס הביקור שלך

התלבטתי איך לקרוא למאמר, כי התמונה המצטיירת: הלם, פחד, שיתוק ואפשר בלי זה.

  • איך משפיע המשבר העולמי על מחפשי העבודה בישראל? עד כמה באמת חמור המצב? האם נגזר על מחפשי העבודה לשבת ולא לעשות כלום עד יחלוף המשבר, כי בכל מקום מפטרים?
  • האם צריך לסמוך על המזל, אולי מישהו ידוג את קורות החיים של מחפש העבודה היחיד והמיוחד מתוך ים המסמכים המגיעים לכל משרה פנויה?
  • יש מה לעשות במצב הנוכחי?
  • אז באמת אפשר לעשות משהו אמיתי כדי לזכות במשרה המיוחלת או לפחות למצוא משהו שייתן פרנסה?

תשובות לשאלות אלו ועוד יקבלו מענה במאמר זה.
בחודשים האחרונים, מסוף שנת 2008, העולם כולו נמצא במשבר כפוי שכמותו לא חווינו בעולם התעסוקה.

מה זה משבר כפוי?

כמאמן, אחת האבחנות שאני יודע לעשות, משבר כפוי לעומת משבר יזום. כתוצאה משאלת שאלות יש לי אפשרות להכריז משביר יזום ואז לקחת החלטה לשנות את המצב שממנו אינני מרוצה. כשאני מכריז משבר יזום, אני ממשיך בשגרת היום יום ובמקביל מתחיל לעשות פעולות כדי לתקן/לשפר את המצב ממנו אינני מרוצה עד להכרזת המשבר הבא. קרוב לוודאי, שככל שאכריז יותר משברים יזומים כך אצליח למנוע את המשבר הכפוי. המשבר הכפוי לעומת המשבר היזום, זה משהו שלא ציפיתי לו, לא תכננתי אותו, לא הזמנתי אותו אבל הוא הגיע.

לשרוד במעגל העבודה

לא רק שהגיע כבודו, נפל עלינו כרעם ביום בהיר, מאותו הרגע שהמשבר הכפוי נחת "דווקא עלי", הפסיקה אצלי ההתנהלות השגרתית, אין לי יותר שגרה. מכאן ואילך, מרבית צעדי יהיו כדי לדאוג לכאן ועכשיו. אין מקום לאסטרטגיות גדולות ולתכנונים ארוכי טווח, הדבר שהכי מטריד אותי, מה אני צריך לעשות כדי להתקיים היום – מחר וקצת יותר קדימה.  

בתקופה הנוכחית, תקופת המשבר, נפלטים ממעגל העבודה למעגל מחפשי העבודה, עובדים מעולים שלא תארו לעצמם שיהיו בכזאת סיטואציה. היצע המשרות הולך וקטן כי המשבר הנוכחי מגיע לכל פינה וחלקה טובה. אותם עובדים מעולים הופכים ביום בהיר אחד להיות מחפשי עבודה בעל כורחם למרות איכותם האנושית והמקצועית. עובדה מעניינת ואולי גם טבעית, כולם נכנסים לקיפאון/קיבעון מוחלט, כולם - כולל עובדים שעדיין נמצאים במעגל העבודה.

משמעות הקיפאון:

גם אם יש לי כסף בכיס או בבנק, אני לא אוציא אותו, כי אני לא יודע מה יהיה מחר. אני לא לוקח שום "סיכון", אפילו לא בסכום קטן על משהו שאני חושב שאני יודע לעשות לבד, למרות שהוא מאוד חשוב וקריטי לעתיד שלי, לקיום הכלכלי שלי.

לדוגמא:

  • ייעוץ, איך יכול להיות שיועץ/מאמן ידע יותר טוב ממני מה טוב בשבילי?
  • בעל מקצוע, בשביל מה להיעזר בבעל מקצוע כדי לעשות משהו שאני "בטוח" יודע לעשות לבד?

והתוצאה ברורה:

במקום ששם מחפש העבודה תקוע, שם הוא נשאר, בתקיעות, בחוסר האמון והאמונה שיש פתרון מעולה.
למה הדבר גורם? להעמקת המצב המשברי בעיקר האישי, הרבה תסכול, ייאוש, האשמת הסביבה והמצב. יש פתרון! נכון זה עולה כסף, אבל – זאת השקעה מצוינת, זאת ההזדמנות לצאת מהקופסא, לעשות את מה שאחרים לא מעיזים, לא מוכנים לקחת סיכון ולו הקטן ביותר.

לפרוץ מתוך הקופסה החוצה

אך ישנם גם ברי מזל, אותם עובדים שבמעגל הקרוב אליהם ישנם כאלו שחוו את החוויה של כתיבת קורות חיים מקצועית ושיווקית. אלו יודעים למי לפנות ומה לעשות כדי "לפרוץ מתוך הקופסה החוצה" ולעשות את מה שרק מעטים עושים ובזכות זה מצליחים, לנצל את המשבר לתחילתה של דרך חדשה. גם כשנמצאים במשבר כפוי, ניתן להכריז על משבר יזום ולהתחיל לבצע פעולות כדי לצאת מהמשבר. 

אחוז קטן יחסית של מחפשי עבודה פונה לבעל מקצוע אמיתי, איכותי שיבצע כתיבה מקצועית שיווקית של מסמך קורות חיים. רק אנשים שמכבדים את עצמם ועבודתם, מבינים שיש מישהו שיעשה את העבודה (כתיבת קורות חיים) יותר טוב מאשר הם בעצמם, בדיוק כמו סופר הפונה לביוגרף שיכתוב עליו את קורות חייו.

האם הסופר לא מכיר את עצמו? האם הסופר לא יודע לכתוב? לסיכום, זכור! "אין הנחתום מעיד על עיסתו", גם סופר, כדי לכתוב את הביוגרפיה שלו, פונה לסופר אחר. הדרך הטובה ביותר להפיק מסמך קורות חיים איכותי היא פניה לבעל מקצוע מנוסה. כתיבת קורות חיים מקצועית מאפשרת להעביר מסרים גלויים וסמויים, איזה סוג עובד אתה. מסמך קורות חיים הוא כרטיס הביקור שלך.

כתיבה מקצועית של קורות חיים

מסמך קורות חיים מקצועי, נכס עם ערך מוסף ונותן ביטחון בראיון. יותר ויותר מחפשי עבודה משתמשים בשירות כתיבת קורות חיים מקצועית, יש להם מסמך שאי אפשר להתעלם ממנו. זה נותן להם יתרון על פני מועמדים אחרים המשתמשים במסמך סטנדרטי או תבניות המפורסמות חינם באינטרנט.

כתיבת קורות חיים מקצועית היא השקעה חד פעמית משתלמת ביותר, כמו כן אנחנו במכון ישראלי אנחנו מספקים שירות של כתיבת קורות חיים באנגלית - למידע נוסף השאירו פרטים באתר ונציגינו ישמחו לעזור לכם.

להשקיע בכתיבת קורות חיים