קורות חיים לקריירה צבאית

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

עורך דין צבאי מסביר על החשיבות של קורות החיים שלכם ונותן טיפים כיצד להתכונן לריאיון עבודה בצבא.

מתעניין בתחום הצבאי? מעוניין לייצג חיילים, קצינים ואנשי קבע ולהתמודד מול המערכת הצבאית הנוקשה? במאמר הבא מסביר עורך דין צבאי מקצועי אשר פועל בתחום שנים רבות על השלבים השונים שיסייעו לך - עורך דין מתחיל, לסלול את דרכך בכדי שתוכל לעסוק בתחום הצבאי. חשוב להבין כי עורך דין פלילי לאו דווקא יכול לעסוק במישור הצבאי ועליו לקבל אישור מיוחד לכך. 

אז מה ההגדרה של עורך דין צבאי ומה התפקיד שלו בפועל?

ובכן עורך דין צבאי חייב כאמור להחזיק ברישיון ספיציפי שיאפשר לו לייצג נאשמים או חשודים בבתי הדין הצבאיים. את הרישיון הנ״ל ניתן להוציא אך ורק דרך מחלקה מיוחדת שנקראת המחלקה לייעוץ וחקיקה בפרקליטות הצבאית. כאשר אתם מגיעים לריאיון עבודה במטרה לעסוק במשפט הצבאי, עליכם להחזיק ברישיון זה. למשטרה הצבאית החוקרת יש את הרשימה של עורכי הדין הצבאיים ורק הם מוסמכים לייעץ לחיילים, קצינים ואנשי קבע הנמצאים בתהליך של חקירה.

תפקידו של עורך דין צבאי

תפקידו של עורך דין צבאי הינו לטפל בנושאים שונים במסגרת הצבא כמו למשל עבירות עריקות והשתמטות מהצבא, עבירות סמים, עבירות מין, עבירות נשק, עבירות רכוש, עבירות אלימות, זיוף חתימות ועוד. מכיון ואלו עבירות הנחשבות לעבירות פליליות המשפיעות על עתידו של החייל גם בעתידו באזרחות, על עורך הדין להכיר את כל המסמכים הצבאיים המשפטיים ואת החוקים לעומקם. 

הניסיון הצבאי שלכם

חשוב מאוד להכניס לקורות החיים, טרם אתם מגיעים לריאיון עבודה את הניסיון הצבאי שלכם. לרוב הורים של חיילים בודקים היטב את הרקע המקצועי, טרם הם בוחרים עורך דין צבאי וכי אכן מדובר בעורך דין שהוא יוצא הפרקליטות הצבאית שכן לרוב עורכי דין מסוג זה מכירים את המערכת הצבאית מבפנים ויודעים בדיוק כיצד היא פועלת, מה שלרוב יבוא לטובתו של המואשם או החשוד, יקצר את זמן העונש ויסייע אפילו לבטח כתב אישום. בנוסף, העובדה שיש לכם בקורות החיים שלכם את הניסיון הדרוש, יסייע לכם לאתר במהירות בדיוק איפה החייל נמצא בכל שעה ביום. 

הבנה במסמכים צבאיים

קריטריון זה חשוב מאין כמוהו שכן הוא מסייע לרוב לקצר את זמן הישיבה במעצר של החייל. תדפיסים אישיים, תיקי גיוס, תיקי ת״ש וחומר רפואי - מסמכים אלו ועוד חייבים להיות כחלק בלתי נפרד מהידע המקצועי של עורך הדין הצבאי. אותם מסמכים יאפשר להשיג את המידע הרלוונטי ולהביא כמה שיותר מהר לסגירתו של התיק. סמכויות צבאיות, תהליכים צבאיים ורישיונות לייצוג בבתי דין צבאיים הם חלק בלתי נפרד מקורות החיים של עורך הדין. 

ריאיון עבודה בצבא