הדרך הנכונה לכתוב קורות חיים להשתלבות בתעשיית ההייטק

  • דף הבית / מאמרים / הדרך הנכונה לכתוב קורות חיים להשתלבות בתעשיית ההייטק
לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

לכתוב קורות חיים להשתלבות בתעשיית ההייטק

אם יש תחום בעידן המודרני שבו יש ביקוש ועניין רב זה כמובן תחום ההייטק, כי המחשבים והטכנולוגיה מניעים את העולם שלנו כבר שנים רבות.

לכן אפשר להבין מדוע גם אתם למדתם את הנושא הזה ומדוע אתם רוצים להתחיל לעבוד בתחום, אך הדבר החשוב ביותר להבין הוא שאתם לא לבד. כלומר, זה לא במקרה שיש כל כך הרבה חברות של השמה בהייטק, כי למעשה יש ביקוש רב מאוד של אנשים לעבודה בתחום הזה. אתם לא היחידים שאולי סיימתם לימוד בתחום ואתם לא היחידים שעבדו כבר במספר חברות אחרות, ולכן כדאי לכם תחילה לדעת דבר או שניים על השמה בהייטק ובעיקר על כתיבת קורות החיים שלכם.

החשיבות של קורות החיים
בתחום של השמה בהייטק ניתן לראות שכמו בכל תחום אחר: גם כאן קורות החיים שלכם חשובים מאוד. יש אומנם הבדל בין קורות החיים של אדם שרוצה להשתלב בחברת הייטק ובין אדם שרוצה להשתלב כמורה לספרות, אך ההבדל נובע מכך שגם העבודה עצמה שונה. בעוד שהמורה לספרות יוכל לספר בעיר על מאמרים שהוא אולי כתב והוצאות לאור שהוא לקח בהן חלק, הרי שהמועמד לעבודה בחברות הייטק יספר בעיקר על קורסים מקצועיים. השמה בהייטק מתעסקת, לפני הכול, בכתיבת קורות החיים של ההייטקיסט, ולכן כדאי לדעת שאתם יכולים גם לפנות לקבלת סיוע בנושא.

דוגמאות של קו"ח והסיוע שלהן
בכל חברת השמה בהייטק תוכלו לראות גם לא מעט דוגמאות של קורות חיים של אנשים אחרים, ובהחלט כדאי לכם להשקיע ולבדוק את הנושא הזה. העניין הוא שאם תראו קורות חיים של אחרים אתם תבינו טוב יותר איך צריך לכתוב את קורות החיים ומה בדיוק כדאי לציין. גם בתחום של השמה בהייטק, כמו בכל תחום אחר, קורות החיים צריכים להכיל נתונים אישיים וכדומה, אך בקו"ח הייטק יש משמעות גם לעבודות הקודמות שלכם. בקו"ח כאלה צריך להיות פירוט גדול יותר לגבי הקורסים שעשיתם ובעיקר לגבי התחומים שבהם אתם בקיאים, כי תחום ההייטק הוא תחום אין סופי.

סיוע בכתיבת קורות החיים
רגע לפני שאתם שולחים את קורות החיים שלכם במייל לכל חברת הייטק שבה אתם חולמים לעבוד, כדאי יהיה שמישהו אחר יראה את מה שהכנתם. העניין הוא שהרבה פעמים כשאחרים רואים את קורות החיים הם יכולים לייעץ ולהאיר את עינינו לגבי משהו שלא שמנו לב אליו. זה יכול להיות מבחינה גרפית ומבחינת החלוקה לפסקאות אך זה יכול להיות גם מבחינת התוכן עצמו. קורות החיים זה אומנם המקום שבו אתם צריכים להציג את היתרונות שלכם ואת מה שאתם יודעים לעשות אך חשוב לשמור על קו צנוע ולא להגזים במה שאתם מספרים על עצמכם. כאשר מנסים להכנס לחברות הייטק מובילות, יש לקחת בחשבון שלעיתים קרובות תתבקשו לשלוח קורות חיים באנגלית לחלק מן החברות.  

נכתב ע"י HackerU -מרכז ללימודי מחשבים והשמת עובדים למקצועות ההייטק.

לכתוב קורות חיים להשתלבות בתעשיית ההייטק