9 טיפים למיון קורות החיים

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

כתיבת קורות חיים היא דבר שצריך להתבצע בצורה נבונה ותוך השקעת מחשבה אך מהצד השני – גם למגייס העובדים יש עבודה לא פשוטה ועליו לעבור על קורות חיים רבים וללקט את המועמדים שנראים לו מתאימים.

אם תפקידכם בכוח הוא לגייס מועמדים למשרותתוכלו לייעל את עבודתכם ולחסוך זמן וכאבי ראש בדרכים שונות. כדי לעזור לכם בתהליך המיון הכנו לכם תשעה טיפים למיון קורות חיים.

9 טיפים שיסייעו לכם למיין את קורות החיים בצורה יעילה יותר

הטיפים שלפניכם יסייעו לכם לעבוד בצורה יעילה, נוחה ומהירה:

  1. הגדירו את ההשכלה הנחוצה לתפקיד – בדקו אילו סוגי השכלה דרושים או יכולים לתת למועמד יתרון על פני מועמדים חסרי השכלה וזכרו להתמקד בנושא ההשכלה בעת העיון בקורות החיים.

  2. חשיבות מוסד הלימודים וציון ממוצע – הבינו מהי ההיררכיה בין האוניברסיטאות והמכללות והכירו את המקצועות החזקים בכל מוסד לימודים, בצורה זו תוכלו לאתר את מוסד הלימודים בו למד המועמד ולהבין האם הוא מתאים לתפקיד והאם יש לו יתרון על פני מועמדים שרכשו השכלה במוסדות לימוד אחרים. כמו כן, בדקו האם יש צורך בציון מסוים כדי להתקבל למשרה, אם יש ציון כזה תוכלו לנפות את המועמדים שלא הצליחו להשיגו.

  3. ניסיון מקצועי – בדקו האם יש צורך בניסיון מקצועי כדי לקבל את המשרה ואם כן – מהו הניסיון המינימלי הנדרש. כמו כן, בדקו האם יש עדיפות לחברות מסוימות בהן נרכש הניסיון,בהתאם לפרטים אלו תוכלו לסנן את המועמדים.

  4. כמה זמן העובד עבד במקום העבודה – בדקו כמה זמן החזיק העובד בכל משרה וזכרו להתחשב בתחום של המשרה – יש מקצועות בהם התחלופה רבה יותר מאשר מקצועות אחרים.

  5. תכונות המועמד – בדקו מהן התכונות שדרושות למשרה, תכונות אלו יכולות להיות: חריצות, התמדה, סבלנות, כישורים טכניים, יכולת למידה גבוהה או יחסי אנוש טובים ובחנו מה רשמו על עצמם המועמדים (כמובן שיש לקחת את הפרטים שמועמדים רשמו על עצמם בערבון מוגבל כי אף מועמד לא יציין תכונות שליליות).

  6. הדפיסו את קורות החיים – רכשו מדפסת מהירה ויעילה והדפיסו באמצעותה את קורות החיים, בצורה זו תוכלו לזרז את התהליך ולשמור על העיניים.

  7. התייחסו לסידור ולכתיבה של קורות החיים – העניקו לקורות חיים מסודרים, ברורים, ממוקדים וממוספרים שכתובים בשפה גבוהה וללא שגיאות כתיב יתרון על פני קורות חיים שאינם עומדים בקריטריונים הללו.

  8. שירות צבאי – אם מדובר על חברה ששייכת לתעשייה הצבאית או על חברה ביטחונית יהיה צורך במועמדים שסיימו שירות צבאי. נוסף כל כך, יש תפקידים צבאיים שיכולים להיחשב בתור ניסיון תעסוקתי. אם שירות צבאי מהווה קריטריון לקבלת המשרה תוכלו למיין את המועמדים בהתאם למועמדים ששירתו בצבא ומועמדים שלא שירתו בצבא וכמובן להתמקד בראשונים.

  9. שפות – אם התפקיד דורש רמה גבוהה באנגלית או רמה גבוהה בשפה אחרת יש לציין זאת ולהתמקדרק במועמדים ששולטים בשפה הנדרשת.

          מקווים שעזרנו לכם! בהצלחה!

איך לעבור ביעילות על קורות החיים?