כיצד ל"מתג" את עצמך בשוק העבודה

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

עובד צעיר וחסר ניסיון, ככל הנראה בטרם הוא מתחיל בשליחת קורות חייו למעסיקים שונים, עדיין לא מודע למה שמתחולל בשוק העבודה.

דרושים עובדים? שלח קורות חיים!

היצע המשרות בארץ הינו יחסית קטן, בטח בהשוואה לכמות ציבור מחפשי העבודה וכך נוצר עודף ביקוש על כל משרה, כלומר המון פונים עבור משרה אחת. השאלה הגדולה אותה כל מועמד לעבודה ישאל עצמו היא, כיצד אוכל לבדל את עצמי מהמתמודדים האחרים על אותה משרה? כל מתמודד על המשרה, בטח שמתמודד צעיר ויחסית חסר ניסיון, ייאלץ למצוא דרכים מגוונות שיאפשרו לו לבלוט מעל שאר המועמדים לאותה משרה, על מנת שברגע שיראה מודעה על משרה בה דרושים עובדים, הוא יוכל להיות סמוך ובטוח שסיכויי הקבלה שלו למשרה יהיו גבוהים. אחת הדרכים הבולטות להבדיל עצמך מהיתר, היא לרשום מכתב מקדים.

מכתב מקדים לקורות החיים

דומה כי קורות החיים לבדם כבר אינם מספיקים, מאחר ולא משנה מהם הכישורים שלך, סביר להניח שלמשרה עליה יהיה מספר רב של קופצים, לא כל קורות החיים ייקראו. אז במקום להיות נתון לחסדי הגורל שיישמעו לתפילתך ויגרמו דווקא לקורות החיים שלך להיבדק, מומלץ לרשום מכתב מקדים.

במכתב המקדים אין צורך להרחיב יותר מדי, שהרי זמנו של המעסיק יקר ואין הוא מעוניין לקרוא אודות כל ההיסטוריה שלך, אלא לתמצת בכמה משפטים מהם התכונות שמבדילות אותך משאר המועמדים, מהם הדברים שיאפשרו לך להשתלב היטב בתפקיד, ואיזה שינוי וערך מוסף אתה חושב שתוכל להביא אליו.

הרי לעבודות רבות במשך השנים הבאות יהיו דרושים עובדים, ועל כל עבודה שכזו יהיה מספר רב של קופצים, ולכן כתיבת המכתב המקדים הינה חיונית, מאחר והיא ככל הנראה תתפוס את תשומת ליבו של המעסיק ותגרום לו לא רק לקרוא את המכתב שכתבת, כי גם אם את קורות החיים שלך, מה שיעלה את סיכוייך להיות מוזמן לריאיון.

כיצד להגדיל את סיכוייך לראיון
אך לעיתים אפילו המכתב המקדים לא עובד, וזה מכיוון שקורות החיים אינם גרמו למעסיק לסמן אתכם כמועמדים למשרה. זה יכול להיות בגלל שלמרות העובדה כי דרושים עובדים למשרה או לחברה, הניסיון התעסוקתי שלכם אינו מספק. זה יכול להיות בשל כך שמבחינת התחום אותו למדתם, אינכם עומדים בדרישות לתפקיד.

אך הסיכוי הגבוה ביותר הוא, שלא זומנתם לראיון בגלל שקורות החיים שלכם אינם כתובים היטב. הגשת מועמדות למשרה אינה מתחילה ומסתיימת בכך שתראו פרסום על כך כי דרושים עובדים לעבודה מסויימת, תשלחו את קורות החיים ותזכו לזימון לראיון, ממש לא. הגשת מועמדות הינה תהליך סיזיפי וקשה, מאחר והסינונים הם רבים.

לכן, על מנת להעלות את הסיכוי שלכם למשרה, חשוב שקורות החיים שלכם יהיו כתובים כהלכה ובעזרת גורם חיצוני שיסגנן לכם את קורות החיים ויכתוב לכם אותם בצורה מקצועית ושיווקית, הסיכויים שלכם לקבלת המשרה יגדלו משמעותית וישתפרו פלאים. בנוסף מומלץ לעבור הכנה לראיונות עבודה, כך שביחד עם קורות חיים כתובים נכון יהיה לכם הידע והטיפים להצליח ולהתקבל לעבודה.

כיצד ל