כיצד לבחור את המועמד הנכון לתפקיד

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

כל מעסיק, בכל חברה, ישאף להשיג בדיוק את אותו דבר כמו עמיתו כשהשאיפה הזאת היא לבחור את המועמד המתאים ביותר לתפקיד ואת זה שהכי הרשים אותו.

כמובן תוך כדי התחשבות במשאבי החברה, שהרי לשכור לתפקיד אדם שהינו בעל הכשרת-יתר לתפקיד בסכום שהוא הרבה יותר גבוה ממה שהחברה יכולה לשלם יהיה בלתי אפקטיבי. אך עם כל הכבוד לכך שכל מעסיק יודע את הכלל הראשון של את מי לקבל לעבודה, הוא מוכרח גם לענות על השאלה איך הוא בדיוק יידע שאותו אדם הוא המתאים ביותר.

עבור זה, כל מנהל שעתיד לקבל עובד חדש ישמח לקבל יעוץ למעסיקים שיפקח מעט את עיניו ויבהיר לו מה בדיוק כדאי לבדוק בקורות החיים של אותו מועמד, איך ניתן בכלל לבחור את המועמד הנכון מכל קורות חיים אותם הוא מקבל ובכלל, מה עליו לדעת בטרם הוא בוחר באותו אדם למשרה. 

מה על המעסיק לחפש כדי לסנן את קורות החיים

כאמור, כל מעסיק מקבל בדרך כלל כמות לא קטנה של קורות חיים עבור כל משרה אותה הוא מפרסם ולכן ישנם מספר דברים אותם הוא צריך לבדוק בקובץ של אותו מועמד על מנת לערוך את הסינון הראשוני ולראות אם הוא בכלל רלוונטי. הדברים הללו משתנים ותלויים בסוג העבודה ובמה בדיוק המעסיק מחפש.

כך למשל, מעסיק שמחפש ניסיון בתחום הרלוונטי אצל העובד יוכל לוותר על קורות החיים של עובד שמגיע ללא ניסיון כלל, מעסיק שמחפש יוצאי צבא יקפיד על השורה הרלוונטית הזו בקורות החיים וזה שחשוב לו עבודת צוות, יבדוק היטב האם האדם שמתמיין למשרה אכן בחר לציין זאת תחת קטגוריית "כישורים נוספים".

מדוע כדאי פעמים רבות ללכת עם הרגש 

לאחר הסינון הראשוני הגיע הזמן לבחור מי מבין קורות החיים של האנשים שעברו אותו יהיו גם אלה שיגיעו לראיון למשרה. יעוץ למעסיקים הטוב ביותר אותו אפשר לתת במקרה שכזה הוא לבחור בזה שמציג את הכי הרבה איכויות בקורות החיים. זה יכול להיות על ידי סעיף בו הוא ציין שהוא ניהל חבורה של אנשים בעבודה או בלימודים, זה יכול להיות על ידי סעיף בו הוא פורט את כמות השפות בהן הוא שולט וזה יכול להיות בכלל סעיף בו הוא רשם כי הוא שירת כקצין ותרם רבות למדינה.

לאחר הראיונות לאותם מועמדים שעברו את הסינון נותרת רק עצה אחת שאפשר לתת למעסיק- לכו עם האינסטינקט. כל מעסיק ירגיש כבר בראיון מיהו האדם אותו הוא צריך לקבל, רגש שאסור להתכחש אליו ויש ללכת איתו כל הדרך עד לחתימת החוזה עם העובד החדש.

במידה ואתם מתכוננים לראיון עבודה, מומלץ לבצע עריכת קורות חיים מקצועית על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה בקבלה לעבודה.

 

כיצד לבחור את המועמד הנכון לתפקיד