טיפים לכתיבת קורות חיים לבכירים

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון
טיפים לכתיבת קורות חיים לבכירים

מנהלים בכירים יודעים, שאחת המדרכים היותר אפקטיביות לקידום היא באמצעות מעבר בין משרה למשרה. אך יחד עם זאת, בדרגות בכירות קיימת חשיבות גבוהה לשמירת הדיסקרטיות ולא פחות חשוב מכך מלאכת צמצום קורות החיים לכדי מסמך קצר, מזוקק וממצה, היא זאת שתקרב אותם למשרה הנחשקת.

קורות החיים למנהל, בשונה מקורות חיים למשרות בתפקידים בעלי אופי יצרני או תפעולי, ממויינות ונבדקות על ידי גורם אנושי, בין אם מדובר על מנהל כח האדם בארגון או אפילו המנכ"ל (תלוי ברמת הבכירות) ולכן כתיבת קורות חיים איכותית, בהכרח תקרב אנשים למשרה הנחשקת.

המחקר הראשוני

את הדגש המרכזי מומלץ לשים על מחקר מקדים של דרישות המשרה, חפשו את מילות המפתח, את תחומי האחריות, ולא פחות חשוב למדו על הארגון בו אתם מעוניינים להשתלב, קראו כתבות בעיתונות המקצועית, התעדכנו בחדשות, בפיתוחים, בטכנולוגיה, בערכים של הארגון, למדו כמה שיותר על הבוס העתידי שלהם, הבינו את הצרכים הסמויים שלו, איזה שותף הוא מחפש לצידו, ומצאו נקודות השקה. חשוב לציין, אם אתם מבינים, בשלב זה, שערכי הארגון, תחום העיסוק, או אפילו המנהל העתידי שלכם, אינם משתלבים עם הצרכים שלכם, זה הזמן לחפש יעד אחר.

תמצות מנצח

במידה והשלב הראשוני עבר הצלחה, ואכן מצאתם נקודות השקה מעניינות לארגון בו אתם מעוניינים להשתלב, חשוב ליצור מסמך קורות חיים פרטני עבור המשרה אותה אתם מעוניינים לבחון.
בהשקעה קצרה יחסית, דמיינו את מיקומכם העתידי, הנושאים עליהם תדברו, הערכים אותם אתם מעוניינים להנחיל באוטוריטה שלכם, וחשפו רמזים אליהם בניסיון העבר שלכם. במסמך למשרה זו כתבו והדגישו את הנושאים הרלוונטיים ביותר, לדוגמא: הדגישו או פרטו על פרויקט או משרה, אשר נמצאת בהלימה למשרה המוצעת, הדגישו ניסיון ניהולי, אם במסגרת התפקיד המוצע לכם, תהיו אחראים על צוות עובדים, הדגישו נקודות חוזק, ערכים ולא פחות חשוב תארים ופרסים, שקיבלתם במהלך החיים המקצועיים שלכם.

שימוש בשפה הנכונה

מהי השפה הנכונה? השפה, שמדברת אל אוזני הארגון. נסו להבין את השיח הארגוני, את הרוח, את הסגנון, והתאימו את קורות החיים לשפה זו. האם מדובר בארגון רשמי, בחרו מילים רשמיות על מנת לשדר את הרושם הנכון, במידה ומדובר בארגון בעל רוח צעירה ומשוחררת יותר, תוכלו ליצור פיוז'ו שפתי, אשר מצליח להעביר מעבר למילים את הדמות הצעירה והחדשנית ,שאתם.

קראו את קורות החיים שלכם מספר פעמים

התפיסה הרווחת היא, שכאשר מתפרסמת משרה, שולחים את קורות החיים מוכנים, הרי אתם כבר מכירים אותם בעל פה, יודעים בדיוק לאן אתם מכוונים, אולם כאשר אתם מכוונים קורות חיים למשרה ספציפית, הדורשת אופי מסוים, הקפידו לקרוא שוב את קורות החיים שלכם, ואף הניחו לעיניים אחרות לעשות זאת בעבורכם. בקשו חוות דעת, תקנו שגיאות כתיב, הקפידו על פיסוק וארגון טקסט נכון וקריא, והצליחו.

מאמרים