שיווק עצמי בקו"ח, איך לעשות את זה נכון?

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

שיווק עצמי בקו"ח, איך לעשות את זה נכון?

לעתים תכופות חיפוש עבודה הופך לתהליך קשה ומייגע אשר מייצר מתח רב אצל מחפש העבודה.


בשוק עבודה תחרותי ומאתגר, עובדים רבים מוצאים את עצמם בחרדה מתמדת מפני היום שבו הם ימצאו את עצמם מובטלים מעבודה. כאשר היום הזה מגיע, מחפשי העבודה שולחים קורות חיים לעוד ועוד מודעות ולמרבה הדאגה אינם מקבלים כל תשובה. ככל שהתהליך מתמשך המתח והדאגה גוברים, עד למצב שבו מתפשרים ושולחים קורות חיים לתפקידים פחות מתאימים.

כיצד אפשר לשבור את מעגל הקסמים הזה ולשנות את התהליך כך שיהיה מאיים פחות ופרודוקטיבי יותר?


ראשית, מומלץ לקחת נשימה ולהירגע. חשוב לדעת שלכל מודעה מתקבלות פניות רבות, ותהליך הסינון והמיון של קורות החיים עשוי להתמשך. בהנחה שקורות החיים שלכם כתובים היטב ייתכן שייצרו אתכם קשר. מאידך, חשוב לדעת שמסנני המשרות מקדישים בממוצע 20 שניות בלבד לסקירת כל קורות חיים. אם הזמן נמשך ואינכם מקבלים תשובות בהחלט ייתכן שקורות החיים שלכם לא נכתבו בצורה האופטימאלית ואתם פשוט לא מצליחים לעבור את רף הסינון.


הצעדים החשובים


הצעד הראשון והפשוט ביותר בדרך למציאת עבודת החלומות הינו פנייה לכתיבה מקצועית של קורות חיים. איש מקצוע יכול לייצר עבורכם גרסה שתציג אתכם באור הטוב ביותר ותעשה את כל ההבדל בין חיפוש עבודה למציאתה. עובד יכול להיות מוכשר, חרוץ ובעל הישגים מרשימים מאד – אבל אין כל משמעות לכך אם איש לא יקרא את קורות החיים שלו.


כתיבת קורות החיים כך שישווקו היטב את מחפש העבודה היא בגדר מקצוע של ממש. לא כל אדם מסוגל לנסח קורות חיים תוך הקפדה על שיווק עצמי, אורך תקין, מראה נקי ומזמין ובהירות ודגשים נכונים. עובדים רבים מתקשים לשווק את עצמם ומפריזים או ממעיטים בהישגיהם בצורה שפוגעת בקורות החיים. ממש כפי שאנחנו פונים לאנשי מקצוע בתחומי חיים אחרים, כדאי לעשות את הצעד הקטן הזה ולדאוג שיהיו לכם קורות חיים מעולים.


המכשלה הבאה היא כמובן ראיון העבודה עצמו. כאשר הטלפון המיוחל מגיע אתם מגיעים לשלב הראיון. לא כל אדם יודע להעביר את יתרונותיו בראיון בצורה הטובה ביותר. כדי לשפר את הסיכויים ניתן לעבור תכנית הכנה עם איש מקצוע, אשר יסייע לכם להתמודד עם החשש והקשיים. תהליך זה, כאשר הוא מנוהל היטב, מעביר את המועמד לעבודה תהליך של העצמה אישית. בעזרת הכנה מקצועית תגיעו לראיון העבודה כשיש לכם יכולת לשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר.

כיצד לשווק את עצמך בקו