האם מקצוע חשבות שכר מתאים לך?

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

האם מקצוע חשבות שכר מתאים לך?

חשב השכר הוא אחת הדמויות הדומיננטיות והחשובות בחברות רבות בגדלים בינוניים עד גדולים, כשהוא למעשה הכרחי בכל חברה שמעסיקה כמות מסוימת של שכירים.

זאת משום שתפקידו של חשב שכר מאגד תחת תחום אחריותו את הנושא החשוב ביותר לכל עובד ועובד – המשכורת החודשית. הצורך במקצוע זה, של אדם שעיסוקו הספציפי הוא ניהול וחישוב המשכורות השונות, עולה כאשר הארגון מעסיק כמות גדולה של העובדים בדרגות שכר וותק שונות.

חשב שכר בכיר – מה תפקידו בחברה?                      

חשב השכר הבכיר הוא קודם כל מקור מקצועי ומוקד ידע – שמרכז תחתיו כמות גדולה של אינפורמציה בנושאים שנים כמו משכורות, זכויות וזכויות העובדים מול הרשויות בכל הנוגע למשכורתם החודשית, ושאר תתי הנושאים הרלוונטיים לנושא המשכורת החודשית. חשב שכר בכיר עובד תחת שני כובעים – האחד הוא כובע אינפורמטיבי כפי שצוין פה, כמוקד ידע בכל הנוגע לתחום המשכורת וזכויות העובדים במשכורת החודשית שלהם, ואילו השני הוא כובע מעשי – חשב השכר הבכיר חייב לשלוט בצורה מלאה בפרקטיקה של ניהול המשכורות וחלוקתם הנכונה בכל חברה שמעסיקה את חשבי השכר. בניגוד לשם שיכול להיות מטעה, חשב שכר בכיר הוא לא בהכרח חשב שכר עם ותק גדול מאוד או עם הכשרה נוספת – אלא פשוט אדם שעבר את קורס חשבי השכר הבכירים. נסביר מעט על ההכשרה הזאת, ונבחן את ההתאמה שלכם לתפקיד הזה בעולם העסקי.

האם התפקיד מתאים לכם? מהו הרקע הנחוץ לתפקיד זה?

חשב שכר הבכיר הוא דמות דומיננטית בכל חברה שבה הוא מועסק, כפי שכבר ציינו. עם זאת, חשוב להבין שמדובר בתפקיד שנושא אחריות רבה – עבור העובדים עצמם חשב השכר הבכיר הוא הכתובת והפנים של אחד הרגעים החשובים ביותר בלוח השנה החודשי שלהם, מה גם שמדובר בתפקיד רגיש שחשוף לעתים קרובות למצב הכלכלי של כל עובד, לצרכים מיוחדים ולרזי ההנהלה. הרקע הנחוץ להכשרת חשבי שכר בכירים הוא בסיסי למדי לרוב – 12 שנות לימוד – אם כי ישנם עדיין מוסדות לימוד שדורשים ניסיון והכשרה קודמים בתחום הנהלת החשבונות.

הכשרת חשבי שכר בכירים

חשבי שכר בכירים, כפי שבטח כבר הצלחתם להבין, לא נולדים לתוך המקצוע הזה אלא לומדים אותו. את הכשרת חשבי השכר הבכירים מסיימים בבחינה מטעם לשכת רואי החשבון – ורק מעבר מוצלח של המבחן הזה מבטיח את הכשרתם של חשבי השכר הבכירים. את הלימודים לקראת בחינת ההסמכה הזאת, שהם למעשה גם לימודי מקצוע חשבות השכר, ניתן למצוא במגוון מוסדות לימוד בארץ – אוניברסיטת אריאל, המכללה למנהל, האוניברסיטה הפתוחה ומוסדות נוספים.

דרך אגב, קיים סיכוי שתתבקשו לשלוח קובץ קורות חיים באנגלית לחלק מן החברות, קחו זאת בחשבון מראש, במידה ואתם מתקשים עם השפה האנגלית - אתם מזומנים לפנות למכון הישראלי לקו"ח - אנחנו נשמח לעזור לכם! לפרטים נוספים מלאו פרטים בטופס צור הקשר

בשורה התחתונה – אם אתם מרגישים שאתם אנשים אחראיים, עם אוריינטציה חשבונאית מסוימת, ומעוניינים להגיע למקצוע נחשב בעל ביקוש וצורך – קורס חשבי שכר בכירים הוא בדיוק בשבילכם. 

האם מקצוע חשבות שכר מתאים לך?