הקשר בין השכלה לבין תעסוקה

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

למען האמת, פעמים רבות אפילו כלל לא חשוב מהו המקצוע אותו אתם לומדים אלא הדבר המשמעותי ביותר הוא עצם הלימוד.

נכון, אם הנכם מעוניינים לעבוד בתפקיד דוגמת מתכנת או מהנדס חשמל, אין בכלל ספק שעליכם יהיה ללמוד מדעי המחשב, הנדסת תוכנה או הנדסת חשמל, אחרת לא תוכלו להתקבל אל התפקיד. לעומת זאת, לתפקידים אחרים יספיק לכם תואר הרבה יותר כללי והרבה פחות מפוקס דוגמת מנהל עסקים, מדעי המדינה ואפילו פסיכולוגיה.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שאם אתם מעוניינים להתקבל לתפקידי מפתח ותפקידים מנהליים, תמיד תהיה לכם עדיפות היה ויהיה באמתחתכם תואר שני, כאשר אם בחרתם ללמוד לימודי תעודה וויתרתם על התואר הראשון, סביר להניח שעל מנת להשתלב בתפקידי מפתח תיאלצו לחזור אל ספסל הלימודים, להשלים את התואר הראשון ולאחר מכן לגשת ללימודי תואר שני על מנת להשאיר את אפשרות הקידום הזו פתוחה עבורכם.

החשיבות של התואר השני

התואר השני הפופולרי ביותר הוא כמובן תואר של מנהל עסקים. אנשים רבים מחליטים לגשת וללמוד אותו, כשברוב המקרים בכלל לא משנה מה היה התואר הראשון אותו הם למדו. כך לדוגמא, תוכלו לראות בהרכב של תלמידים למנהל עסקים בתואר שני בוגרי תואר ראשון אוניברסיטאי של המגמה למנהל עסקים, בוגרי תואר ראשון של הטכניון מהנדסת מכונות ובוגרי תואר ראשון ממכללה מקומית בקרימינולוגיה, כולם התאגדו יחדיו בכיתה מסוימת על מנת ללמוד את אותם הדברים.

אז נכון, ייתכן מאוד ולאלו שלמדו תואר ראשון הרבה יותר קשה ובמוסד לימודי מוכר יותר יהיה קל יותר להצליח בלימודי התואר השני, אך כמובן שדבר זה אינו מחייב ואת התואר השני כולם מתחילים מאפס, כאשר בלאו הכי בסיומו של התואר הדבר החשוב ביותר היא התעודה איתה תוכלו להתקבל למגוון רחב של משרות. נכון להיום כל המועמדים חייבים להכיר את השפה האנגלית על בוריה, אז אם אתם מחפשים עבודה ומתקשים בכתיבה של קורות חיים באנגלית, אנחנו במכון ישראלי נשמח להעניק לכם ייעוץ בנושא

מה קורה עם אלו שלמדו לימודי תעודה או לאלה שלא למדו כלל?

אך כמובן שבכל כלל יש את היוצאים מן הכלל ולא ניתן לפסוק באופן חד משמעי על כך שלימודי תואר ראשון ותואר שני באוניברסיטאות או מכללות ללימודי משפטים, יהיו עדיפים על לימודי תעודה או אפילו על בחירה של לא ללמוד כלל. הכישרון, החריצות והדבקות במשימה של כל אדם היא זו שתוביל אותו לבסוף להצלחה, כאשר למרות כשאל כל התכונות הללו מצטרף גם תואר הסיכויים להצלחה עולים, עדיין ניתן להיתקל במספר לא קטן של אנשים שהצליחו בזכות עצמם, כשהדוגמא האחרונה והטובה ביותר היא של רמי לוי, מי שהתחיל כירושלמי צנוע והפך למעצמה של מוצרי צריכה ולמשווק סלולרי בכיר. 

הקשר בין השכלה לבין תעסוקה