מהם מקצועות הבכירים המבוקשים ביותר במשק?

לקוחות ממליציםיצירת קשרטלפון

בכירים המעוניינים במשרה מבוקשת צריכים להציע שילוב בין יכולת אישית, ידע תיאורטי וניסיון.

מנגד, מקצועות הבכירים המבוקשים מציעים תגמול גבוה ותנאים מועדפים. השאלה היא אילו מקצועות נכללים ברשימה המבוקשת ומה מאפיין אותם. מנהלים תעשייתיים בתחום ההייטק או שוק ההון נמצאים בראש הפירמידה של רשימת המקצועות המבוקשים. רוב המנהלים התעשייתיים מגיעים לתפקיד ניהולי לאחר הכשרה בתואר מתקדם של מנהל עסקים, כלכלה, ניהול מערכות מידע וכדומה. בנוסף, כדאי לדעת שיש מקצועות בכירים מבוקשים המחייבים רקע אקדמי. ברשימת המקצועות האקדמיים נכללים רופאים, רואי חשבון ועורכי דין המגיעים להכנסות ממוצעות של מעל 30 אלף שקל בחודש.

מקצועות המחשב ומערכות המידע הניהוליות
עוד מקצועות בכירים מבוקשים במשק הישראלי והגלובאלי שייכים לקטגוריה של מקצועות המחשב ומערכות המידע הניהוליות. מהנדסי RT, משרת איש QA ומי שלומד את תחום מערכות המידע הניהוליות יכול להשתלב בגופים פרטיים או ציבוריים. זהו מקצוע בו הביקוש העולמי נמצא בנסיקה משמעותית ואף עולה מדי יום. ההשערות בתחום של גיוס עובדים הן שמנהלי מערכות מידע צפויים להיות אנשי צוות הכרחיים בכל חברה בשוק.

מלבד האמור לעיל, בין שיאני הביקוש נמצאים אנשי מקצוע עם הכשרה בתחום התוכנה, שיווק ומכירות. יועץ שיווקי של חברות סטארט אפ לדוגמא מלווה את המוצר משלביו הראשונים ונחשף לאפשרויות רבות בפיתוח הקריירה. כישוריים עסקיים וכישורים בתחום השיווק מוכיחים את עצמם: יועץ שיווקי מועסק על ידי גופים בינלאומיים והוא יכול לעבוד מול אנשי מכירות, מהנדסים, טכנאים, מתכנתים ועוד. הביקוש לעובדים בתחום התוכנה קשיח בהשוואה לענפים אחרים וכך הוא מייצר יציבות וביטחון תעסוקתי.

איזה כישורים צריך כדי להחזיק במשרה מבוקשת?


מכל האמור לעיל ניתן לאפיין מספר כישורים אותם צריכים העובדים להוכיח על מנת להחזיק במשרה מבוקשת. לפי רשימה שפורסמה לאחרונה על ידי אחת מהחברות העוסקות בתחום, הכישורים המובילים הם שיווק, הנדסה, תשתית IT וניהול מערכות, תכנות WEB וגם שיווק מקוון ודיגיטלי. יועץ שיווקי עם מגוון כישורים יכול להשתמש בארגז הכלים העומד לרשותו על מנת לפתח קריירה עצמאית, לפתוח חברה או לדרוש משרת שכיר מבוקשת. מצד שני, הרשימה היא עדיין יחסית הטרוגנית. המשמעות היא שתמיד אפשר לעבור בין משרות ולשמור על ניידות כדי להישאר אטרקטיביים עבור המעסיק.

לסיכום, המקצועות הבכירים ביותר במשק שייכים לתחום ההנדסה, המחשבים והכלכלה. יועץ שיווקי או מנהל בכיר המעוניינים להחליף מקצוע צריכים להחזיק בכישורים ספציפיים. כישורים אלו יאפשרו להם להחזיק במשרה מתגמלת ולשמור על אופציות נוספות לקידום בעתיד. 

מהם מקצועות הבכירים המבוקשים ביותר במשק?